Turan Türker Kimdir?

2024 Yılı Birincilik Ödülü - Ahmet Hakan BEYAZKAYA

KİŞİSEL BİLGİLER

 

İsim    : Ahmet Hakan BEYAZKAYA
Doğum Yeri: : Malatya – Battalgazi
Doğum Tarihi: : 04.01.1999
Telefon: : 0552 392 90 86
Mail: : ahbeyazkaya@gmail.com
Askerlik Durumu: : Tecil


Öğrenim Durumu: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. Sınıf öğrencisi.

Yabancı Dil ve Düzeyi
İngilizce: Orta

Detaylı Özgeçmiş

İlk ve orta öğrenimimi yaşadığım şehir olan Malatya’da tamamladım. Lise öğrenimimi de yine Malatya’da Meslekî Teknik ve Anadolu Lisesinde başarıyla tamamladım. Okuduğum lisede Bilgisayar Bölümünün Web Tasarım dalından bölüm ikincisi olarak mezun oldum. Bu alanla beraber grafik tasarım alanından da kendimi ilerlettim ve bu noktada çeşitli sektörlerde deneyim sahibi oldum.

2019 yılında girdiğim YKS ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne yerleştim. Bu alana daha önceden de ilgim olduğundan kendimi geliştirmek adına çeşitli okumalar yapıp yazılar yazdım.

Lisans eğitim sürecimde Bölümümüz internet sitesini baştan sona oluşturdum. Bununla beraber yine Fakültemiz internet sayfası için oluşturulan ekipte yer aldım ve ilgili siteyi tamamlama da çeşitli görevlerde bulundum.

Aynı zamanda Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Yeşim Doğan’ın kurduğu Brainstorming (Beyin Fırtınası) adlı ekibinde öğrenci temsilcisi ve aynı zamanda Web Sayfası ekibi üyesi olarak yer aldım. Bununla beraber Bölümümüz sosyal medya hesabının kurulduğu günden bu yana 2 yılı aşkın bir süredir yöneticiliğini üstlendim. (2.01.2014 tarihi itibariyle devam etmekteyim.)

Bununla beraber çeşitli dergilerde şiir, deneme, öykü ve makale yazdım. Bitirme tezi olarak da Prof. Dr. Aysu Ata Hocamdan konusunu aldığım NECİP ÂSIM YAZIKSIZ BÜTÜN ESERLERİ başlıklı tezimi başarıyla verip bölümümden mezun oldum.

 

 

Turan Türker Kimdir? | Turan Türker Yazı Yarışması | Haberler | Anasayfa

Adres : Güniz Sok. No:14/11 Kavaklıdere - Ankara E-posta: tst@ada.net.tr